wersja polska 
styczeń
30.01.2015 r. - Sprzątamy, sypiemy piaskiem i naprawiamy
  W piątek (30 stycznia) brygady pracowników Zakładu Usług Komunalnych zajmowały się sprzątaniem parków, skwerów, placów i ulic w ścisłym centrum miasta oraz dokańczaniem porządków na alejkach w parku na osiedlu Południe.
  Rano panowała jeszcze ujemna temperatura, niektóre ciągi komunikacyjne, przecinające tereny powierzone nam w stałe utrzymanie, były dość śliskie, więc posypywaliśmy je piaskiem. W pierwszej kolejności ekipy ZUK pojawiły się tam, gdzie znajdują się schody i dość strome wzniesienia.
  Pracownicy sekcji technicznej wyłączają z zasilania i demontują z ulic już ostatnie iluminacje świąteczno-noworoczne. W piątek naszych pracowników można było spotkać też w szaletach miejskich znajdujących się w zabytkowym parku imienia Tadeusza Kościuszki. Naprawiali tam uszkodzone drzwi i pozostałe elementy wyposażenia. /MW/
styczniowe prace ZUK
W piątek (30 stycznia) pracownicy ZUK dokańczali oczyszczać z przerostów trawy i nagromadzonej ziemi alejki w parku na osiedlu Południe.
styczniowe prace ZUK
Rano część z brygad wyruszyła do posypywania piaskiem śliskich nawierzchni ciągów komunikacyjnych na terenach powierzonych nam w stałe utrzymanie.
styczniowe prace ZUK
Pracownicy sekcji technicznej naprawiali drzwi i pozostałe, uszkodzone elementy wyposażenia w szaletach miejskich znajdujących się w parku imienia Tadeusza Kościuszki.

28.01.2015 r. - Na razie nie musimy odśnieżać, więc wznowiliśmy prace porządkowe
  Nietypowa na obecną porę roku pogoda idealnie sprzyja pracom porządkowym. Brygady pracowników Zakładu Usług Komunalnych nie muszą odśnieżać, więc w środę (28 stycznia) przystąpiły do usuwania przerostów trawy z nawierzchni alejek przecinających park na osiedlu Południe i skwer na placu Kazimierza Ołdakowskiego, koło kina Helios.
 Ponadto sprzątamy działkę gminną przy ulicy Żeromskiego 30 oraz wycinamy samosiewy bujnych krzewów na miejskim terenie, w pobliżu skrzyżowania ulic Młodzianowskiej i Gazowej. Działka ta znajduje się tuż koło przystanku autobusowego, była często zaśmiecana i odwiedzana przez amatorów mocnych trunków.
 W parkach można też spotkać pojazdy wielofunkcyjne z obrotowymi szczotkami, które zamiatają piasek z ciągów komunikacyjnych. Na początku tygodnia musieliśmy bowiem posypać występujące na nich oblodzenie. Kilkudniowa przerwa w opadach śniegu oznacza zatem potrzebę uprzątnięcia alejek.
 Poza tym nasi elektrycy demontują iluminacje świąteczno-noworoczne z ulic i placów w ścisłym centrum miasta. Ozdoby zniknęły już z ulicy Żeromskiego, gdzie obecnie są odłączane przewody zasilające z lamp. /MW/

niezimowe prace w styczniu
Nietypowa na obecną porę roku pogoda sprzyja pracom porządkowym.
niezimowe prace w styczniu
We wtorek (28 stycznia) pracownicy ZUK usuwali przerosty trawy z nawierzchni schodów i alejek w parku na osiedlu Południe.
niezimowe prace w styczniu
Te same prace prowadzono na skwerze na placu Kazimierza Ołdakowskiego, koło kina Helios.

niezimowe prace w styczniu
Pojazdy wielofunkcyjne zamiatają parkowe alejki z piasku, którym posypywano niedawno oblodzenie.
niezimowe prace w styczniu
Na gminnej działce przy ulicy Młodzianowskiej są usuwane odrosty krzewów.
niezimowe prace w styczniu
Elektrycy odłączają i zdejmują z lamp przy ulicy Żeromskiego przewody, które zasilały zdjęte już iluminacje świąteczno-noworoczne.

27.01.2015 r. - Wyłączamy i demontujemy miejskie iluminacje świąteczno-noworoczne
  Na ulicach i placach w ścisłym centrum miasta znika świąteczny klimat. Rozpoczęliśmy bowiem wyłączać z zasilania i następnie demontować lampki oraz pozostałe świetlne dekoracje bożonarodzeniowe. Najwięcej tego typu ozdób znika z głównego deptaka miejskiego, czyli wyłączonego z ruchu kołowego odcinka ulicy Żeromskiego od Wałowej do 25 Czerwca.
 W sumie nasi elektrycy muszą odłączyć zasilanie z lampek o długości ponad 10 kilometrów, które oplatają korony drzew oraz zdemontować z latarni aż 140 sztuk tak zwanych przywieszek wykonanych z węża świetlnego i 14 sztuk dużych przewieszek, które są rozwieszone nad ulicami. W pierwszej kolejności zdemontowaliśmy i przewieźliśmy na teren naszej Bazy Technicznej przy ulicy Suchej choinki ze sztucznego igliwia oraz figury świetlne w kształcie anioła, fontanny i Mikołaja w saniach z reniferami, które stały przy ulicy Żeromskiego.
 Wszystkie elementy dekoracji bożonarodzeniowych znajdują się dość wysoko, stąd do ich zdejmowania używamy dwóch podnośników koszowych - doczepianego do urządzenia wielofunkcyjnego AVANT oraz na nadwoziu lekkiego samochodu ciężarowego. We wtorek można było je spotkać między innymi na ulicach Żeromskiego i Traugutta. /MW/

demontaż dekoracji świątecznych
Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych demontują świetlne dekoracje świąteczno-noworoczne. We wtorek (27 stycznia) można było ich spotkać na ulicy Żeromskiego.
demontaż dekoracji świątecznych
Z samych lamp w centrum miasta elektrycy zdejmą aż 140 sztuk tak zwanych przywieszek z węża świetlnego, w kształcie bożonarodzeniowych gwiazd.
demontaż dekoracji świątecznych
Równocześnie są demontowane duże przewieszki świetlne, które znajdują się nad ulicami w centrum miasta.

13.01.2015 r. - Radomskie iluminacje świąteczno-noworoczne zwyciężyły w plebiscycie "Świeć się z Energą" na Mazowszu! (Zdjęcia)
  Miło nam poinformować, że internauci docenili nasz wkład pracy w przygotowanie tegorocznych iluminacji świąteczno-noworocznych, które zdobią główne ulice i place w centrum Radomia. W plebiscycie "Świeć się z Energą" nasze miasto zwyciężyło w etapie regionalnym w województwie Mazowieckim, zdobywając 490 głosów. Obecnie trwa głosowanie w kolejnym etapie, w którym możemy zdobyć tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polce. Głosowanie to rozpoczęło się 13 stycznia i potrwa do 23 stycznia. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim! Pomysłodawcą i głównym sponsorem plebiscytu jest Grupa Energa.
  Przypominamy, że do ozdoby miasta w tym roku zużyliśmy ponad 10 kilometrów lampek, którymi oplecione są korony drzew oraz 140 sztuk elementów z węża świetlnego w kształcie bożonarodzeniowych gwiazd, którymi przystrojone zostały latarnie. Najwięcej ich znajduje się wzdłuż reprezentacyjnej ulicy Żeromskiego, między ulicami Wałową a 25 Czerwca. Ponadto udekorowaliśmy lampkami kilka dużych, żywych choinek. Nowością się choinki ze sztucznego igliwia, oplecione lampkami LED-owymi, stojące przed gmachem Urzędu Miejskiego od strony ulicy Żeromskiego oraz udekorowane bombkami na wyspie centralnej ronda Narodowych Sił Zbrojnych, przy wylocie w kierunku Warszawy. Tradycyjnie ustawiliśmy również trzy spore figury świetlne: fontannę, anioła i Mikołaja w saniach z reniferami. /MW/

najładniejsze iluminacje na Mazowszu
..
najładniejsze iluminacje na Mazowszu
..
najładniejsze iluminacje na Mazowszu
..

12.01.2015 r. - Wandale zdemolowali domki dla kaczek w Starym Ogrodzie
 Wandale zniszczyli wszystkie budki lęgowe dla kaczek w Starym Ogrodzie, które stały od kilku miesięcy na wysepce stawu znajdującego się w centralnej części parku. Chuligani dostali się tam po cienkim lodzie prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę, wyrwali wszystkie domki z podłoża, a następnie rozrzucili je z dużą siłą po całym, zamarzniętym akwenie.
  Na razie tafla lodu jest zbyt cienka, aby nasi pracownicy bezpiecznie dostali się na środek stawu i zabrali uszkodzone budki do naprawy. Jeśli w najbliższych dniach temperatura nie spadnie poniżej zera, to o pomoc w ich wydostaniu poprosimy inne służby. W sumie na wysepce stało osiem domków ustawionych specjalnie dla przebywających tam kaczek. Stworzenie dla nich takiego miejsca zaproponowali radomscy przyrodnicy w trakcie opracowywania projektu rewitalizacji parku.
  Wyrządzone straty oszacowaliśmy wstępnie na prawie 300 złotych brutto. Do tej kwoty trzeba będzie jeszcze doliczyć koszt naprawy budek. Niestety, to nie pierwszy przypadek niszczenia urządzeń parkowych, które mają służyć zwierzętom. W zeszłych latach spotykaliśmy się również z przypadkami kradzieży lub dewastacji karmników dla ptaków, między innymi w parku imienia Tadeusza Kościuszki. /MW/
zdemolowane budki dla ptaków
Wandale zniszczyli wszystkie budki lęgowe dla kaczek w Starym Ogrodzie. Stały one na wysepce stawu w centralnej części parku.
zdemolowane budki dla ptaków
Chuligani wyrwali drewniane domki z podłoża i rozrzucili po zamarzniętym stawie. Większość nadaje się do naprawy.
zdemolowane budki dla ptaków
Domki dla kaczek, na wysepce stawu, tuż po oddaniu parku po rewitalizacji.