wersja polska 
lipiec
23.07.2014 r. - Naprawiamy stare ławki i ustawiamy nowe

 Zakład Usług Komunalnych odpowiada nie tylko za koszenie i sprzątanie powierzonych terenów gminnych, lecz również za montaż i konserwację znajdujących się na nich urządzeń tzw. małej architektury miejskiej, czyli m.in. ławek czy koszy na śmieci.


 Samo utrzymanie we właściwym stanie technicznym ławek jest sporym przedsięwzięciem, ponieważ na wszystkich, obsługiwanych przez nas terenach jest ich aż kilkaset. Niestety, nie ma praktycznie tygodnia, aby wandale w którymś z tych miejsc nie połamali desek w siedziskach lub wyrwali całych konstrukcji z solidnymi fundamentami. Najczęściej zdarza się to w parkach i skwerach oddalonych od zabudowań mieszkalnych.


 Na prośbę mieszkańców Oboziska montujemy właśnie kolejnych 10 szt. ławek w zachodniej części parku (za Amfiteatrem). Druga brygada techniczna wymienia zniszczone deski w ławkach stojących na ul. Żeromskiego. Siedziska te są tam od początku powstania deptaka, więc wiele elementów musi być systematycznie wymienianych na nowe. Tylko w czwartek, na wysokości pl. Konstytucji 3 Maja, nasi pracownicy zamontowali w sumie kilkadziesiąt nowych desek w oparciach i siedziskach stylowych ławek, do czego zużyli blisko 4 kg śrub i nakrętek.


 Uzupełniane deski w ławkach nie są malowane, lecz zabezpieczane na zielony lub mahoniowy kolor specjalnymi impregnatami i są wytwarzane z drewna pochodzącego z prowadzonych w ostatnich latach wycinek drzew na terenie Radomia. /MW/
 

naprawy infrastruktury
W środę pracownicy ZUK wymieniali zniszczone deski w ławkach stojących wzdłuż ul. Żeromskiego. Nowe deski są od razu zaimpregnowane mahoniowej barwy impregnatem.
08.07.2014 r. - Nowe kurtyny wodne chłodzą przechodniów na deptaku
kurtyna wodna na deptaku

 Trzy nowe kurtyny wodne stanęły we wtorek rano na wyłączonym z ruchu pojazdów odcinku ul. Żeromskiego: na wysokości Urzędu Miejskiego, placu Konstytucji 3 Maja i przed klasztorem ojców Bernardynów. Przyjemną mgiełką będzie się można chłodzić we wszystkie upalne dni.


 Wysokie i szerokie bramownice z rozpraszającymi niewielkie kropelki wody od góry dyszami zmontowali pracownicy Wodociągów Miejskich specjalnie na II Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Zakład Usług Komunalnych przejął kurtyny na zasadzie współpracy jednostek, ponieważ to my odpowiadamy za ich ustawianie w centrum miasta na czas upałów.


 Nowe kurtyny przyciągają uwagę wielu ludzi i często przechodzą pod nimi, ponieważ wytwarzana pod wysokim ciśnieniem wody mgiełka przynosi chwilową ulgę, gdy słupki rtęci w termometrach pokazują w słońcu powyżej 30 stopni Celsjusza.. /MW/

04.07.2014 r. - Zieleń kosi i sprząta parki. Brygady techniczne naprawiają place zabaw
  Wszystkie parki oraz skwery miejskie zostaną wykoszone i wysprzątane przed zbliżającym się weekendem. Brygady techniczne porządkują place zabaw i naprawiają znajdujące się tam urządzenia.
  W piątek większość pracowników zieleni kosi trawniki w parku na osiedlu Południe i skwerze koło placu Jagiellońskiego. Jedną z ekip zieleni można też spotkać w zabytkowym parku im. Tadeusza Kościuszki - są tam grabione i wywożone drobne gałęzie, myte ławki oraz podlewane najmłodsze drzewa.
  Natomiast brygady techniczne sprzątają place zabaw oraz naprawiają urządzenia na osiedlu XV-lecia i Planty. Sekcja sprzątająca zajmuje się utrzymaniem porządku na blisko 30 ulicach i reprezentacyjnych placach w ścisłym centrum miasta. Ponadto od wczesnych godzin rannych trwa opryskiwanie specjalnym środkiem chwastobójczym nawierzchni ul. Żeromskiego, spomiędzy której zaczęła wyrastać trawa. /MW/
bieżące prace ZUK - VI 2014
W piątek pracownicy zieleni koszą trawniki w parku na osiedlu Południu.
bieżące prace ZUK - VI 2014
Sekcja sprzątająca opryskuje nawierzchnię głównego deptaka miejskiego, spomiędzy której zaczęły wyrastać chwasty i trawa.
bieżące prace ZUK - VI 2014
W parku im. Tadeusza Kościuszki wszystkie ławki będą czyste przed weekendem.